,

سومین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی

سومین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی

پیل‎‎‎‎‎‎‎‎‎های سوختی فن‌آوری جدیدی برای تولید انرژی هستند که بدون ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی و صوتی، از ترکیب مستقیم بین سوخت (معمولاً هیدروژن) و اکسیدکننده، انرژی الکتریکی با بازدهی بالا تولید می‎‎‎‎کنند. در پيل‌سوختي انرژي شیمیایی به‌گونه‌ای به انرژی الکتریکی تبديل مي‌شود که اجزای داخل پيل اعم از آند، کاتد و الکترولیت مصرف نمي‌شوند. در این تبدیل از عمل عکس الکترولیز آب استفاده می‌گردد، به عبارت دیگر از واکنش بین هیدروژن و اکسیژن، آب، حرارت و الکتریسیته تولید می‌گردد.

در همین راستا سومین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی در  طی روزهای 22 و 23 اردیبهشت 94  به میزبانی به میزبانی سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران و از سوی پژوهشکده فناوری‌های شیمیایی برگزار خواهد شد.  اولین و دومین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی به ترتیب در دانشگاه‌های علم و صنعت ایران و خواجه نصیرالدین طوسی برگزار شد. 

هدف از برگزاری این کنفرانس آشنایی و تبادل‌نظر پژوهشگران و فناوران کشور با آخرین دستاوردهای علمی و فنی در زمینه هیدروژن و پیل سوختی و ایجاد زمینه‌های مناسب برای سیاست‌گذاران این حوزه برای فرصت‌های استفاده از این فناوری می باشد.

 از محورهای اصلی کنفرانس می توان به  طراحی، ساخت و یک‌پارچه‌سازی پیل سوختی، تولید، خالص‌سازی، ذخیره‌سازی و توزیع هیدروژن، مدل‌سازی و شبیه‌سازی سیستم‌های هیدروژن و پیل سوختی، کاربردهای هیدروژن و پیل سوختی، ایمنی، مقررات و استانداردسازی هیدروژن و پیل سوختی و موانع، چالش‌ها و راهبردهای توسعه فناوری پیل‌های سوختی و هیدروژن در ایران و جهان اشاره نمود. 

آخرین مهلت ارسال مقالات کامل : 4 بهمن ماه 1393

اعلام نتایج داوری : 2 اسفند ماه 1393

آخرین مهلت ارسال مقالات نهایی : 16 اسفند ماه 1393

مهلت ثبت نام بدون تاخیر : 23 اسفند ماه 1393

 

4 پاسخ
 1. azadeh says:

  با سلام ممنون از سایت خوبتون.خواستم بدونم این همایش هیدروژن و پیل سوختی اگه کسی بخواد به صورت آزاد شرکت کنه باید ثبتنام کنه؟ و هزینه ثبتنام چقدره؟و آیا خوابگاه هم در اختیار میزارن؟ممنون میشم جواب بدید.البته برای دوتا همایش دیگه(انرژی تجدیدپذیر و غشاء) هم همینجوره؟

  پاسخ دادن
 2. mohabathosseini says:

  سلام پول كاراموزي رو پرداخت كردم اما فايلي براي من ايميل نشده من براي دريافت اين فايل خيلي عجله دارم فرستادن لينك مگه چقدر طول ميكشه
  شمارتونم توي سايت نيست

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *