مطالعات امكان سنجي مقدماتي طرح توليد برس سر و شانه پلاستيکي

امروزه استفاده از مواد مصنوعي در ساخت انواع مختلف لوازم بهداشتي، مصرف زيادي پيدا کرده است . استفاده از اين مواد به لحاظ خواص و در مواردي دوام بهتر و همچنين هزينه کمتر بسيار گسترش يافته است.
يکي از مواردي که در اين گونه لوازم کاربرد وسيعي د ارد، پلاستيکها هستند . اين مواد به علت ارزاني نسبي، دوام زياد و فرآيند پذيري مناسب در دهه هاي اخير بسيار مورد توجه قرار گرفته اند . يکي از پرمصرف ترين وسايلي که در امور بهداشتي مورد استفاده است شانه و برسهاي پلاستيکي هستند.

محصول مورد نظر عبارت است از انو اع شانه و برس پلاستيکي موي سر در اندازه هاي مختلف و کاربرد آن در مورد رعايت بهداشت و نظم موي سر ميباشد. انواع شانه و برس براساس جنس مواد آنها طبقه بندي ميشود.

– برسهاي شانه فلزي

اين برسها داراي دسته پلاستيکي و شانه هاي فلزي هستند که معمولا به خاطر جلوگيري از آسيب رساندن به پوست سر نوک شانه هاي آن را با مواد پلاستيکي اندود مي کنند . از مزاياي اين برسها عدم توليد الکتريسيته ساکن در هنگام برس کشيدن مي باشد. در عوض دارای معايبي مثل سنگيني، آسيب رساندن به پوست سر و در بعضي موارد زنگ زدگي شانه ها ميباشد.

– برسهاي پلاستيکي

اين برسها کاملا از پلاستيک ساخته مي شوند. به اين صورت که جنس دسته و شانه آنها از مواد پلاستيکي است. در اين برسها معايب برسهاي دسته اول وجود ندارد ولي در بعضي موارد جنس آنها طوري است که الکتريسيته ساکن توليد شده، نظم موي سر را بهم ميزند.

– برسهاي يکپارچه

معمولا در دسته قبل به صورتي است که دسته به صورت جداگانه توليد مي شود و شانه ها روي صفحه پلاستيکي چيده مي شود و در دسته نصب مي شود. اما گونه اي ديگر برس وجود دارد که شانه ها به دسته متصل هستند. اين برسها معمولا سبک و به راحتي قابل حمل هستند.

طبقه بندي شانه ها

– شانه هاي چوبي
در گذشته براي توليد شانه از چوب استفاده مي شد که اين شانه ها غير قابل شستشو و در نتيجه بهداشتي نبودند. علاوه بر آن استفاده از چوب محدوديتهايي در اندازه شانه ايجاد مي کرد. توليد اين شانه ها امروزه متداول نيست.

در این پست پروژه ایی تحت عنوان مطالعات امكان سنجي مقدماتي طرح توليد برس سر و شانه پلاستيکي به صورت pdf  جهت دانلود قرار داده شده است.

دانلود
راهنما
مشخصات
رمز
دانلود
راهنما

در صفحه بعد روی دانلود کلیک کنید
پس از دانلود فایل با نرم افزار winrar با استفاده از پسورد داده شده فایل را اکسترکت نمایید.

مشخصات
حجم فایل: 484 کیلوبایت
رمز
www.chemical-eng.ir
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *