مطالعات امكان سنجي مقدماتي طرح توليد تويي و توپ لاستيكي

محصول مورد نظر در اين پروژه تويي و توپ از جنس لاستيك است . تويي از تركيبات لاستيك طبيعي يا مصنوعي به انضمام ديگر مواد شيميايي ساخته مي شود تا خواص فيزيكي و كاربردي لازم را به يك توپ بدهد. وسي يا تيوپ مي بايست از تركيبات لاستيك طبيعي يا لاستيك مصنوعي به انضمام ديگر مواد شيميائي بوده تا حالت جهندگي مناسب را به توپ بدهد. بعد از ساخت وسي مقدار ۳۰۰۰ ۲۷۰۰ متر نخ نايلون يا پلي استر و يا قطعاتي از پارچه پنبه اي به همراه چسب مخصوص به دور آن پيچيده مي شود تا مقاومت لازم در برابر ضربه هاي شديد و فشار باد توپ و اصابت به زمين بازي را ايجاد نمايد. روزنه هوا قطعه اي لاستيكي است ، كه شامل قسمت نرينگي و مادگي مي باشد، كه به تويي چسبيده است و هوا از طريق آن به داخل توپ تزريق مي شود.

– ويژگيهاي فيزيكي توپ بسكتبال

ميزان فشار داخلي توپ در توپهاي قهرماني 0.8 – 0.6 كيلوگرم نيرو بر سانتيمتر مربع مي باشد. ميزان جهندگي توپ بسكتبال به شكلي است كه اگر از ارتفاع 1.8 متري زير توپ رها شود , پس از برخورد با زمين بازي بايستي تا ارتفاع حداقل 1.20 و حداكثر 1.40 متري از بالاي توپ بالا آيد.

توپ هاي توليد شده و آماده عرضه به بازار، بايد بدون عيوب زير باشند :

– ناميزان قرار گرفتن قطعات رويه

– نامناسب بودن روزنه هوا و نحوة اتصال آن .

– بيرون زدن چسب مصرفي جهت چسباندن قطعات رويه

– آثار سوختگي ، لكه، جمع شدگي قطعات رويه و هرگونه عيب رنگي و چاپي .

ويژگيهاي فيزيكي توپ فوتبال

ميزان فشار داخلي توپ در توپهاي فوتبال 0.7 – 0.6 كيلوگرم نيرو بر سانتيمتر مربع ميباشد. ميزان جهندگي توپ فوتبال به شكلي است كه اگر از ارتفاع ۲ متري بر زمين سفت فرود آيد پس از برخورد با زمين بايد حداقل تا ارتفاع ١١٥ سانتيمتر بالا آيد. ميزان استقامت و دوام در مقابل ضربات به نحوي است كه پس از ضربه شوت افزايش محيط توپ مي بايست حداكثر 1/5 سانتيمتر و انحراف در كروي بودن توپ حداكثر 3/5 درصد باشد.

در این پست پروژه ایی تحت عنوان مطالعات امكان سنجي مقدماتي طرح توليد تويي و توپ لاستيكي به صورت pdf جهت دانلود قرار داده شده است.

دانلود
راهنما
مشخصات
رمز
دانلود
راهنما

در صفحه بعد روی دانلود کلیک کنید
پس از دانلود فایل با نرم افزار winrar با استفاده از پسورد داده شده فایل را اکسترکت نمایید.

مشخصات
حجم فایل: 443 کیلوبایت
رمز
www.chemical-eng.ir
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *