مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید دکل های کامپوزیتی تلسکوپی برای توزیع برق

قدیمی ترین مثال از کامپوزیت ها مربوط به افزودن کاه به گل جهت تقویت گل و ساخت آجری مقاوم جهت استفاده در بناها بوده است . قدمت این کار به 4000 سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد. در این مورد کاه نقش تقویت کننده و گل نقش زمینه یا ماتریس را دارد. ارگ بم که شاهکار ایرانیان بوده است نمونه بارزی از استفاده از تکنولوژی کامپوزیت ها در قرون گذشته بوده است. مثال دیگر تقویت کننده بتن توسط میله های فولادی می باشد. که قدمت آن به 81 میلادی باز می گردد. در بتن مسلح یا تقویت شده میله های فلزی استحکام کششی لازم را در بتن ایجاد می نمایند چرا که بتن یک ماده ترد می باشد و مقاومت اندکی در برابر بارهای کششی دارد . بدیت ترتیب بتن وظیفه تحمل بارهای فشاری و میله های فولادی وظیفه بارهای کششی را بر عهده دارند.

تاریخچه مواد پلیمری تقویت شده با الیاف به سال های 1940 در صنایع دفاعی و به خصوص کاربرد های هوا-فضا بر می گردند برای مثال در سال 1945 بیش از 7 میلیون پوند الیاف شیشه به طور خاص برای صنایع نظامی ، مورد استفاده قرار گرفته است. در ادامه با توجه به مزایای آنها ، به صنایع عمومی نیز راه یافتند.

تعریف کامپوزیت

ترکیب دو یا چند ماده با یکدیگر به طوری که به صورت شیمیایی مجزا و غیر محلول در یکدیگر باشند و بازده و خواص سازه ای این ترکیب نسبت به هر یک از اجزاء تشکیل دهنده آن به تنهایی در موقعیت برتری قرار بگیرد را کامپوزیت می نماند. به عبارت دیگر کامپوزیت به دسته ای از مواد اطلاق می شود که آمیزه ای از مواد مختلف و متفاوت در فرم و ترکیب باشند و اجزاء تشکیل دهنده آنها هویت خود را حفظ کرده ، در یکدیگر حل نشده ، با هم مزدوج نمی شوند. با توجه به این امر کامپوزیت از آلیاژ فلزی متفاوت می باشد . بنابراین کامپوزیتی است از حداقل دو ماده مجزای شیمیایی با فصل مشترک مشخص بین هر جزء تشکیل دهنده.

در این پست پروژه ایی تحت عنوان مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید دکل های کامپوزیتی تلسکوپی برای توزیع برق به صورت pdf  جهت دانلود قرار گرفته است.

دانلود
راهنما
مشخصات
رمز
دانلود
راهنما

در صفحه بعد روی دانلود کلیک کنید
پس از دانلود فایل با نرم افزار winrar با استفاده از پسورد داده شده فایل را اکسترکت نمایید.

مشخصات
حجم فایل: 1,070کیلوبایت
رمز
www.chemical-eng.ir
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *