مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید فیلم های ژئوسنتتیک

کلمه ژئوسنتتیک از دو بخش ( ژئو ) (Geo)  و سنتتیک (Synthetic) ساخته شده است . از کلمه ( ژئو ) در مواردی استفاده می شود که مربوط به زمین باشند و قسمت دوم ، ( سننتتیک ). در مورد موادی استفاده می شود که ساخته دست بشر باشند یا به عبارت دیگر موادی که مصنوعی اند و به صورت آزاد در طبیعت یافت نمی شوند.

تاریخچه:

اولین تلاش ها برای تقویت خاک، در زمان های بسیار دور ، با فرو کردن شاخ و برگ درختان در باتلاق و شنزارها آغاز شد. بدین صورت که با اضافه کردن این ها، پس از گذشت مدتی جرمی در اطراف آنها شکل میگیرد و قدرت تحمل خاک افزایش می یابد که در نتیجه این محل ها قابل عبور و مرور می شدند.

سابقه تاریخی ساخت و کاربرد مواد ژئوسنتتیک به سالهای 1950 که در ان زمان از ورقه های تک رشته برای ژئوتکستایل یافته شده و به عنوان فیلتر در کنترل فرسایش در ایالت فلوریدای آمریکا استفاده شد. باب بارت اولین کسی بود که اولین طرح های کاربرد مواد ژئوسنتتیک در پروژه های آب و خاک را مطرح ساخت و بدین دلیل به نام پدر ” ژئوتکستایل ها ” مشهور گردید.

در اواسط دهه 1960، هیئت مهندسین ارتش امریکا (COE) امکان استفاده از ژئوتکستایل های یافته شده را به عنوان جایگزینی برای فیلتر های دانه ایی در سیستم های کنترل فرسایش و حفاظت شیب ها مورد بررسی قرار داد. این سازمان ها اولین معیارهای فنی طراحی ژئوتکستایل ها به عنوان فیلتر را مطرح  و در سال 1975 مجموعه ای از استانداردهای فنی در این زمینه را ارائه کرد.

در این پست پروزه ایی تحت عنوان مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید فیلم های ژئوسنتتیک به صورت pdf جهت دانلود قرار داده شده است.

دانلود
راهنما
مشخصات
رمز
دانلود
راهنما

در صفحه بعد روی دانلود کلیک کنید
پس از دانلود فایل با نرم افزار winrar با استفاده از پسورد داده شده فایل را اکسترکت نمایید.

مشخصات
حجم فایل: 1,336کیلوبایت
رمز
www.chemical-eng.ir
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *