مطالعات امکان سنجی مقدماتی طرح تولید نایلون و چاپ روی آن

مطالعات امکان سنجی مقدماتی طرح تولید نایلون و چاپ روی آن

نايلون پليمري است كه در سال ١٩٣٥ توسط والاس كارتروز متخصص شيمي آلي شركت دوپونت (Dupont ) كه يكي از بزرگترين توليد كننده هاي مواد شيميايي در امريكا و جهان است ساخته شد. كارتروز ٧ سال بر روي اين پروژه فعاليت نمود تا در نهايت موفق شد درسال ١٩٣٨ اولين محصول نايلوني را كه مسواكي با الياف نايلون بود توليد نمايد. سپس مشهورترين محصول نايلوني كه همان جوراب نايلوني زنانه است در تاريخ 5 می 1940 به بازار عرضه شد . براي تبليغ نايلون آن را به استحكام فولاد و به خوبي و لطافت تار عنكبوت تعبير کرده اند.

امروزه نايلون در شمار عظيمي از محصولات همچون چتر نجات، لاستيك ماشين ،چادر، طناب و بسياري از ابراز نظامي استفاده مي شود . با وجود اين ما همچنان به جوراب زنانه مي گويم جوراب نايلون .

اما در جامعه ايران نايلون در ميان مردم عمدتاً به كيسه هاي كه براي بسته بنديهاي مختلف ( ميوه , لوازم خانگي كليه قطعات الكتريكي، چوبي و فلزي ) بكار مي رود اطلاق مي شود حال ممكن است اين محصولات از نظر جنس و ساختار فيزيكي و شيميايي باهم متفاوت باشند و اما در مهندسي شيمي نايلون گريدهاي مختلف داشته (گريد ٦ و گريد ٦٦ و …) كه از جنس پلي آميد بوده و كلاً متفاوت از چيزي است كه در بين عموم رواج دارد ولي در طرح حاضر منظور محصولاتي است كه از پلي اتيلن (LDPE ) توليد شده و روي آنها عمليات چاپ صورت مي گيرد بنابراين در تمام گزارش منظور از نايلون ، نايلون پلي اتيلني است. عنوان طرح حاضر ((توليد نايلون و چاپ روي آن )) مي باشد.

در این پست پروژه ای تحت عنوان مطالعات امکان سنجی مقدماتی طرح تولید نایلون و چاپ روی آن به صورت PDF قرار داده ایم.

دانلود
راهنما
مشخصات
رمز
دانلود
راهنما

در صفحه بعد روی دانلود کلیک کنید
پس از دانلود فایل با نرم افزار winrar با استفاده از پسورد داده شده فایل را اکسترکت نمایید.

مشخصات
حجم فایل: 687 کیلوبایت
رمز
www.chemical-eng.ir
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *