مطالعات امکان سنجی مقدماتی طرح تولید عایق ایزولاسیون

مطالعات امکان سنجی مقدماتی طرح تولید عایق ایزولاسیون

اصولا فومهاي پلیمري بعنوان یکی از بهترین عایق هاي ایزولاسیون در اکثر موارد شناخته می شوند. بر حسب نوع کاربرد، از فومهاي مختلف پلیمري استفاده می شود. انواع فومهاي رایج که در اکثر موارد استفاده می شوند شامل:

1) فوم پلی استایرن انبساطی
2) فوم پلی اتیلن
3) فوم پلی پروپیلن
4) فوم پلی یورتان
5)فوم پلی وینیل کلراید
می باشد . فوم پلی اتیلن اکثرا در صنایع غذایی و بسته بندي مورد استفاده قرار می گیرد و بصورت محدودي نیز در عایق سازي ساختمان ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. فوم پلی پروپیلن نیز بعنوان یک دمپر در صنایع خودروسازي و در بخش سپر مورد استفاده قرار می گیرد از این فوم در ایزولاسیون لوله ها نیز استفاده می شود. فوم پلی پورتان نیز اکثرا براي محصولات حجم دار شبیه تشک و متکا و … مورد استفاده قرار می گیرد. فومهاي پلی وینیل کلراید که بصورت ورق تولید می شوند در حال حاضر در پوشش ساختمانها کاربرد دارند و هنوز استفاده از این محصول به دلیل قیمت نسبتا بالاي آن عمومی نشده است.
یکی از پر کاربرد ترین فومهاي صنعتی که در بخش عایق سازي مورد استفاده قرار می گیرد، فوم پلی  استایرن انبساطی می باشد. این فوم اکثرا بصورت بلوك در سقف ساختمانها استفاده می شود. علاوه بر آن در دیوارها نیز بعنوان عایق از این محصول استفاده می شود.

همانطور که اشاره شد، فومهاي مختلف داراي کاربري هاي مختلف می باشند و از آنجا که  فرایند تولید آنها نسبتا با همدیگر تفاوت دارد، لذا در این گزارش فوم پلی استایرن انبساطی بعنوان پر مصرفترین فوم عایق سازي، بطور اخص مورد بررسی قرار گرفته است.
در این پست پروژه ی مطالعات امکان سنجی مقدماتی طرح تولید عایق ایزولاسیون به صورت pdf جهت دانلود قرار داده شده است.

دانلود
راهنما
مشخصات
رمز
دانلود
راهنما

در صفحه بعد روی دانلود کلیک کنید
پس از دانلود فایل با نرم افزار winrar با استفاده از پسورد داده شده فایل را اکسترکت نمایید.

مشخصات
حجم فایل: 731 کیلوبایت
رمز
www.chemical-eng.ir
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *