مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید فوم پلی یورتان

پلی یورتان ها محصولات واکنش پلیمریزاسیون افزایشی-مرحله ای و حاوی گروه های یورتان ( استرکربامیک ) می باشند. اسفنج های پلی یورتان منعطف از طریق واکنش هیدروژن فعال انتهایی پلیمرهایی با وزن مولکولی 1000-10000 و حاوی گروه های انتهایی هیدروکسیل با ایزو سیانات ها به دست می آيند.برای تولید آنها از پلیمرهای دیگر , عوامل شبکه ای کننده و زنجیر افزاینده , افزودنی ها, کاتالیزور ها, پر کننده ها, عوامل پف زا و اصلاح کننده ها نیز استفاده می شود.

اولین مطالعات بر روی پلی یورتان ها از سال 1935 شروع شده است .این تحقیقات به منظور استفاده از آنها در ساخت الیاف و پلاستیک های سخت انجام شده اما محصولات با نایلون قابل رقابت نبودند. بنابراین توجه پژوهشگران به استفاده از دی ایزوسیانات ها در پوشش های سطوح و لاستیک های مصنوعی معطوف شد.اولین اسفنج پلی یورتان سخت توسط Otto Bayer در سال 1947 و اولین اسفنج پلی یورتان منعطف توسط Hochlen در سال 1952 سنتز شد.
اسفنج های منعطف از طریق واكنش پلي استر هيدروكسيله و دي ايزوسيانات در حضور آب ساخته شدند و پس از توليد الاستومرهاي جامد در مقياس تجاري اولين اسفنج پلي يورتان منعطف پلي استري در سال 1955 توليد شد. در سيستم هاي پخت، تحقبقات فراواني روي آنها انجام مي شود .
در این پست پروژه ای با عنوان مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید فوم پلی یورتان جهت دانلود قرار داده شده است.
دانلود
راهنما
مشخصات
رمز
دانلود
راهنما

در صفحه بعد روی دانلود کلیک کنید
پس از دانلود فایل با نرم افزار winrar با استفاده از پسورد داده شده فایل را اکسترکت نمایید.

مشخصات
حجم فایل: 1,316 کیلوبایت
رمز
www.chemical-eng.ir
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *