مطالعات امكان سنجي مقدماتي طرح توليد لوله هاي سوپر پايپ (Superpipe)

از زمانيكه كاربرد وسيع و گسترده فلزات در صنايع گوناگون مشخص گرديد، محققين درصدد توليد آلياژهاي برتر و يا انتخاب يك پوشش مناسب به عنوان روكش فلزات جهت تقليل نقاط ضعف آنها مانند خوردگي، زنگ زدگي، ر سوب مواد در داخل لوله و … بر آمدند. حاصل اين تلاش ها اعمال رو شهايي نظير آبكاري، توليد فلزات آلياژي، استفاده از رنگ و انواع پليمرها بوده است.

در اين رهگذر پاره اي از پليمرها توانسته اند حتي جايگزين فلزات گردند . به عنوان مثال در تأسيسات لوله كشي ساختمان ها و صنايع گوناگون كه مسئله خوردگي فلزات هميشه موجب خسارت مستقيم و غير مستقیم عمده بوده است, لوله های PE, PVC ,PP, PB که از نظر کاربردی فاقد گرفتاری های لوله های فلزی از جمله پوسيدگي، زنگ زدگي و … بوده و تا حدي جايگزين لوله هاي فلزي شده اند. ولي اين نوع لوله ها نيز داراي نقاط ضعف ديگري مانند محدوديت عملي در انتقال حرارت و يا تحمل فشار و دماي بالا و غيره مي باشند.

جهت رفع اين نقيصه و دستيابي به فرمولي كه مزاياي فلز و پليمر را داشته و عاري از معايب آنها باشد،تلفيق مواد پليمر و فلز مورد تو جه محققين قرار گرفت بطوريكه در سيستم هاي لوله كشي به ويژه تأسيسات بهداشتي، حرارتي و برودتي شده است . يكي از انواع لوله هاي جديد كه با استفاده از پلي اتيلن و يكي از فلزات رنگي توليد مي گردد، لوله چند لايه است . اين نوع لوله ها در كشورهاي پيشرفته صنعتي به مرور جايگزين لوله هاي فلزي سنتي مي شوند.

در این پست پروژه ی مطالعات امکان سنجی مقدماتی طرح توليد لوله هاي سوپر پايپ جهت دانلود قرار داده شده است.
دانلود
راهنما
مشخصات
رمز
دانلود
راهنما

در صفحه بعد روی دانلود کلیک کنید
پس از دانلود فایل با نرم افزار winrar با استفاده از پسورد داده شده فایل را اکسترکت نمایید.

مشخصات
حجم فایل: 815 کیلوبایت
رمز
www.chemical-eng.ir
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *