,

روش های صنعتی تولید آمونیاک

بررسی روش های صنعتی تولید آمونیاک

خواص عمومی: گازی است بی رنگ که به راحتی تحت فشار به مایع تبدیل می شود و در آب ، الکل و اتر محلول است. بوی تند و نافذی دارد . خورنده است و باعث سوزش چشم و مخاط می شود.

روش های تولید : 6 روش از مهمترین روش های تولید صنعتی امونیاک در این قسمت ارائه شده است:

روش اول:

آمونیاک در فرآیند ICIAMV از خوراک هیدروکربنی بدست می آید.در فرایند AMV ، بازده انرژی بالا ، روش تولید آسان و هزینه سرمایه گذاری برای برای واحدهای با ظرفیت ، 1750-1000 تن در روز پایین است.

از خصوصیات بارز این فرایند استفاده از انرژی کمتر برای رفرمر اولیه ، حلقه سنتز با فشار پایین و بازیافت هیدروژن در فشار حلقه سنتز است. گوگرد خوراک گاز طبیعی زدوده شده و به یک اشباع کننده گاز خوراک فرستاده می شود ، و در انجا با مواد کندانس شده داغ فرایند که در حال گردش است تماس داده می شود .گاز خوراک خروجی از اشباع کننده ، با مقدار بیشتری بخار مخلوط می شود تا یک نسبت بخار به کربن 3:1 حاصل شود. سپس در لوله بخار رفرمر پیش گرم شده و در دمای 800-700 درجه سانتی گراد و فشار 35-28 بار عملیات رفرمینگ انجام می شود. مخلوط گاز حاصل برای رفرمینگ بیشتر با هوای اضافی به یک رفرمر ثانویه فرستاده می شود. رفرمر ثانویه  در دمای 950-900 درجه سانتی گراد گرمای موجود در گازی که تبدیل کار می کند. سپس به  تبدیل کننده های دما بالا و دما پایین می رود و…

در این پست مقاله بررسی روش های صنعتی تولید امونیاک به صورت pdf جهت دانلود قرار داده شده است.

دانلود
راهنما
مشخصات
رمز
دانلود
راهنما

در صفحه بعد روی دانلود کلیک کنید
پس از دانلود فایل با نرم افزار winrar با استفاده از پسورد داده شده فایل را اکسترکت نمایید.

مشخصات
حجم فایل: 2,443کیلوبایت
رمز
www.chemical-eng.ir
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *