مطالعات امکان سنجی مقدماتی طرح تولید پریفرم و بطری PET

مطالعات امکان سنجی مقدماتی طرح تولید پریفرم و بطری PET

پلي اتيلن ترفتالات معروفترين و پرمصرف ترين پلي استر گرما نرم خطي است كه از سال ١٩٧٧ به اين طرف وارد بازار مواد پليمري شده و به سرعت كاربردهاي فراواني در صنعت و مصارف خانگي پيدا كرده است. از جمله اين كاربردها مي توان به ساخت بطري نوشابه هاي گازدار، فيلم عكاسي، نوارهاي مغناطيسي صوتي و تصويري، ديسكت هاي كامپيوتر، فيل مهاي بسته بندي مواد غذايي، الياف مصنوعي جهت پوشاك، پتو و دهها كاربرد ديگر اشاره نمود.

اما از اين ميان، رشد وسيع اين ماده در صنايع بطري نوشابه چشمگير است. رمز موفقيت PET در این صنعت، چقرمگي، شفافيت، قدرت شكل گيري و جهت گيري زنجيرها، عدم تأثير گذاري بر روي مزه و طبيعت غير سمي آن است. علاوه بر اين بطري هاي نوشابه PET سبك، ارزان و قابل بازيافت می باشند.

ويژگيهاي بطري پت وابسته به کيفيت ماده اوليه آن دارد.PET در مقابل قليا و اسيد رقيق مقاومت خوبي دارد، اما مقاومت آن در برابر اسيدها و بازهاي غليظ كم است. در برابر چربي ها و روغن ها نيز مقاومت خوبي از خود نشان مي دهد.

پلیمر PET با ویسکوزیته ذاتی ( Inherent Viscosity) حدود 0.6 – 0.5 به روش پلیمریزاسیون پیوسته مذاب تولید می شود.

در ادامه PET به شکل میله اكسترود شده و به قطعات كوچكتر (چيپس) بريده مي شود كه پليمر اصلي براي ساخت الياف پلي استر، فيلم و رزين مهندسي است و تحت نام پلیمر فاز مذاب یا چیپس PET شناخته می شود.

در این پست پروژه ای با عنوان مطالعات امکان سنجی مقدماتی طرح تولید پریفرم و بطری PET به صورت pdf جهت دانلود قرار داده شده است.

دانلود
راهنما
مشخصات
رمز
دانلود
راهنما

در صفحه بعد روی دانلود کلیک کنید
پس از دانلود فایل با نرم افزار winrar با استفاده از پسورد داده شده فایل را اکسترکت نمایید.

مشخصات
حجم فایل: 701 کیلو بایت
رمز
www.chemical-eng.ir
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *