مطالعات امکان سنجی مقدماتی طرح ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و آلومینیومی

محیط اطرافمان انباشته از پلاستیک شده است، هر کاري که انجام می دهیم و هر محصولی را که
مصرف می کنیم، از غذایی که میخوریم تا لوازم برقی به نحوي با پلاستیک سروکار داشته و حداقل دربسته بندي آن از این مواد استفاده شده است.
گذر زمان و پیشرفت صنایع از یک سو، ارتقاء سطح فرهنگ جوامع و افزایش تقاضا براي کالاهاي
بهداشتی از سوي دیگر باعث شده اند که امروزه انواع ظروف یکبار مصرف جزو لوازم جدایی ناپذیر زندگی روزانه ما شوند. ظروف یکبار مصرف در اشکال، اندازه ها و کیفیت هاي متعدد ما را در محاصره خود قرار داده اند.

از طرفی توجه به بهداشت عمومی و جلوگیري از انتقال بیماري ها، گسترش مراکز فروش و ارائه انواع اغذیه و خوراکی هاي مختلف و لزوم صرفه جویی هرچه بیشتر در وقت (شستشو و ارائه مجدد ظروف) استفاده از ظروف یکبار مصرف را اجتناب ناپذیر ساخته است . ظروف مذکور عمدتاً جهت بسته بندي هاي مختلف مثل مربا، عسل و ماست، خامه، بستنی، نوشابه و شیرینی و غذا و … مورد استفاده قرار می گیرند . ظروف یکبار مصرف وظیفه مهمی را در افزایش سطح بهداشت عمومی بازي می کنند. شکل ظاهري این ظروف تا اندازه اي با سلیقه تولیدکننده و امکانات فنی قالب ساز تغییر می یابد ولی عمدتاً اندازه و ابعاد موجود در بازار مبناي کار تولیدکننده می باشد.

براي بسته بندي این نوع ظروف پلاستیکی، بسته بندي اولیه و ثانویه لازم است. بسته بندي اولیه بدین ترتیب می باشد که تعداد ظروف مورد نظر در کیسه هاي پلی اتیلنی مخصوص گذارده میشوند. بدین ترتیب از نظر نفوذ ذرات گرد و غبار و آلوده کننده هاي موجود در هوا و نشست آنها بر روي ظروف جلوگیري می شود. آنگاه نظر به شکنندگی و عدم مقاومت در مقابل ضربه ظروف یکبار مصرف و تغییر شکل ظاهري آنها از کارتن هاي مقوایی جهت چیدن کیسه هاي پلی اتیلنی حاوي ظروف استفاده میشود و سپس به بازار مصرف ارائه می گردد.

ظروف یکبار مصرف از پلیمرهاي مختلفی تولید می شوند که اگر تولیدکنندگان و مصرف کنندگان این
ظروف از آگاهی لازم در مورد آنها برخوردار باشند، استفاده از آنها براي مصارف خاص مانعی ندارد، زیرا استفاده نادرست از این ظروف می تواند باعث آزاد شدن مواد آلی و ترکیبات شیمیایی موجود در ظروف به داخل مواد غذایی شود که این مسأله می تواند سلامت مصرف کننده را به خطر بیندازد. به همین دلیل ظروف یکبار مصرف سفید رنگ و فوم دار براي مواد غذایی سرد، گرم و مرطوب مناسب بوده ولی نباید براي مواد غذایی داغ استفاده شود. مثلاً استفاده از این ظروف براي پیتزایی که در دماي 140 درجه سانتیگراد طبخ میشود، توصیه نمی شود.

در این پست پروژه ای تحت عنوان مطالعات امکان سنجی مقدماتی طرح ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و آلومینیومی به صورت pdf جهت دانلود قرار داده شده است.

دانلود
راهنما
مشخصات
رمز
دانلود
راهنما

در صفحه بعد روی دانلود کلیک کنید
پس از دانلود فایل با نرم افزار winrar با استفاده از پسورد داده شده فایل را اکسترکت نمایید.

مشخصات
حجم فایل: 597 کیلوبایت
رمز
www.chemical-eng.ir
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *