, ,

Introduction to the Simulink

Introduction to the Simulink

سيميولينک (Simulink) يک ابزار شبيه‌سازي همراه با نرم‌افزار متلب است. موارد استفاده از سيميولينک عمومي هستند و مانند بسياري ديگر از نرم‌افزارهاي شبيه‌سازي مهندسي، منحصر به کاربردهاي خاصي نيست؛ که اين مورد مزايا و معايب متفاوتي را براي سيميولينک ايجاد مي‌کند.

با استفاده از سيمولينک مي‌توان رفتار يک سيستم را بدون نياز به ساختن آن تحليل نمود. در نتيجه يک مهندس با استفاده از سيمولينک مي‌تواند علاوه بر صرفه‌جويي در هزينه و زمان به بررسي تاثير اغتشاشات يا ساير عوامل ورودي بر عملکرد يک سيستم بپردازد. همچنين شبيه‌سازي سيستم‌ها اين توانايي را در اختيار مي‌گذارد تا عکس‌العمل يک سيستم در صورت تغيير پارامترهاي ورودي آن به خوبي شناخته شود. سيمولينک به صورت يک کتابخانه در نرم‌افزار MATLAB عرضه شده است که شبيه‌سازي توسط بلوک‌هاي اين کتابخانه به صورت دياگرام‌هاي بلوکي انجام مي‌شود.
سيميولينک را نمي‌توان جداگانه اجرا کرد. براي اجراي آن بايد در ابتدا متلب را اجرا کرد و سپس در قسمت منو بار با کليک بر روي گزينه New سپس انتخاب گزينه simulink model صفحه جديدي باز مي‌شود که در اين صفحه ما مي‌توانيم شبيه‌سازي‌هاي خود را انجام داده و خروجي‌ها را مشاهده نماييم. سيمولينک نرم‌افزاري است که شما براي شبيه‌سازي سيستم‌هاي ديناميکي، مي‌تونيد از آن استفاده کنيد اين نرم‌افزار زيرمجموعه نرم‌افزار متلب است که داراي کتابخانه‌هاي زيادي در زمينه رشته‌هاي مختلف از جمله برق و مکانيک مي‌باشد.

در این پست مطلبی تحت عنوان مقدمه ای بر نرم افزار simulink به صورت power point شامل موارد زیر جهت دانلود قرار داده شده است.

Introducing more block sets
Usage of each block
A project’s appearance
Simulink and Process Control
PID controller

دانلود
راهنما
مشخصات
رمز
دانلود
راهنما

در صفحه بعد روی دانلود کلیک کنید
پس از دانلود فایل با نرم افزار winrar با استفاده از پسورد داده شده فایل را اکسترکت نمایید.

مشخصات
حجم فایل: 2,212 کیلوبایت
رمز
www.chemical-eng.ir
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *